15:44 21 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2654)
130

به دلیل گسترش ویروس کرونا، در روسیه مدت زمان خواندن نماز جمعه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

به گزارش اسپوتنیک، اداره معنوی مسلمانان فدراسیون روسیه توصیه کرد که به دلیل گسترش ویروس کرونا، مدت زمان نماز جمعه را به میزان قابل توجهی کاهش بدهند.

معمولاً یک نماز جمعه مسلمانان در روسیه حدوداً یک ساعت طول می کشد، اما مفتی مسلمانان روسیه توصیه می کند که این نماز را به مدت 10-15 دقیقه کاهش دهید. در نامه ای که به نامه معاون اول رئیس فدراسیون روسیه، دمیر مکتدینوف، به روسای جوامع مناطق اداره مسلمانان روسیه ارسال شده است، از مسلمانان خواسته شده تا مدت زمان اجماع در نماز جمعه را کاهش دهند.

علاوه بر این توصیه شده است که به طور کلی مدت زمان اقامت مشترک مسلمانان در فضاهای محصور به حداقل برسد و مدت زمان نماز را در روزهای دیگر کاهش دهند.

مفتی خواستار این شد که مسلمانانی که احساس ضعف می كنند باید در خانه بمانند، در مساجد و سایر اماكن عمومی حضور نیابند "تا دیگر افراد را به خطر نیندازند."

همچنین توصیه می شد با توجه به نمازخانه ها و کلاسهای درس، سرویس های بهداشتی دیگری در محل سازمان های مذهبی ترتیب داده شود.

علاوه بر این، به تشکل های مذهبی مسلمان توصیه می شود وسایل ضد عفونی کننده دستها را در اماکن نصب کنند، اندازه گیری دمای بازدید کنندگان با دماسنج ها را نصب کنند و آغوش گرفتن در بین کارمندان و مسلمانان در مسجد به حداقل برساند.

نماینده مفتی در نامه ای گفت: "دستورالعمل ها باید تا مجوز ویژه برای لغو آنها رعایت شود که بلافاصله پس از تثبیت اوضاع این قوانین فسخ می گردد."

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2654)

مرتبط:

بزرگترین مسجد مسکو میزبان همایش اسلام در جهان فراگیر شد
عید قربان در مسجد جامع مسکو+ویدئو
برگزاری عید فطر در مسجد جامع مسکو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک