05:55 27 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
1909

به عقیده کارشناس آمریکایی، ترور سردار سلیمانی در عراق در شرایط غیرجنگی بود، پس آمریکا نیز در صورت ترور پمپئو در بغداد نباید شکایتی داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا،جوزف نای کارشناس سی ان ان گفت: پس از آن که آمریکا سردار سلیمانی را در عراق، آن هم در شرایطی که در حال جنگ نبود، ترور کرد، اکنون اگر کسی وزیر امور خارجه آمریکا را در بغداد ترور کند، آمریکا حق هیچ شکایتی ندارد، زیرا باب ترور شخصیت‌ها را خودش گشوده است. 

فرید زکریا، مجری برنامه جی پی اس شبکه سی ان ان در خصوص شخصیت ترامپ گفت: وی از هر یک سایر رؤسای جمهور سابق آمریکا، غیراخلاقی‌تر است و به اخلاقیات کمتر اهمیت می‌دهد.

وی در خصوص ترور سردار سلیمانی به فرمان ترامپ در عراق گفت: شما (ترامپ) با ترور یک مقام بلندپایه در یک کشور ثالث، آن هم در زمانی که در حال جنگ نیستید، در واقع، فرمان اجرایی جرالد فورد، رئیس جمهور اسبق آمریکا، را ابطال کرده اید، زیرا جرالد فورد، پس از پایان جنگ ویتنام، یک فرمان اجرایی صادر کرد و در آن صراحتاً نوشت که ما (آمریکا) وارد عملیات ترور کردن دیگران نخواهیم شد. ما نباید این هنجار را کنار بگذاریم. مثلاً اگر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، به بغداد برود و کسی به او تیراندازی کند (و او را از پای درآورد)، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آنگاه ما هیچ حقی برای شکایت از آن کار نداریم، زیرا خودمان به سردار سلیمانی شلیک کردیم.

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

واکنش باراک اوباما به نام سردار سلیمانی + ویدئو
فرمانده سوری: هرجا کمک می‌خواستیم سردار سلیمانی به یاری‌مان می‌آمد
مراسم چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک