22:57 01 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (777)
0 85

در چین، تعداد افرادی از بیماری کرونا ویروس بهبود یافتند، از تعداد مراجعه کنندگان مبتلا به بیماری کرونا بیشتر شد.

براساس آمار منتشر شده در چین، در روز سه شنبه تعداد افرادی که در چین از بیماری کرونا ویروس بهبود یافتند، از تعداد مراجعه کنندگان به بیماری کرونا بیشتر شد. 

در کل کشور، 1749 مورد عفونت تایید شده در روز مشاهده می شود  در حالی که 1824 بیمار که بهبود یافتند از بیمارستان ها مرخص شدند.

علاوه بر این، در روز پانزدهم  روند مثبت در کاهش تعداد موارد تازه تأیید شده در کلیه مناطق چین در خارج از استان هوبی در ابتلا به بیماری کرونا ثبت شده است. مقامات بهداشت چین اعلام کرده اند که در کل  در یک شبانه روز گذشته در سطح کشور، 1749 مورد جدید ابتلا به این ویروس را تأیید نموده اند در حالی که 1824 بیمار بهبود یافته از بیمارستان ها مرخص شدند.

گفتنی است ویروس جدید کرونا برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار ماهی شهر در ارتباط بودند، به این بیماری مرموز مبتلا شده اند. دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (777)

مرتبط:

کشف نخستین مورد ابتلا به ویروس مرس کرونا در قطر
کرونا ویروس، یوآن ها را نابود کرد
ویروس کرونا در چین 1800 قربانی گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک