02:30 07 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
11520

پیش نویس بودجه پنتاگون در سال 2021 حاوی نقشه ای است که مناطقی از اقیانوس ها را نشان می دهد که روسیه و چین در آن مناطق، فعالیت دریایی دارند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال the drive، پیش نویس بودجه پنتاگون در سال 2021 نقشه ای را منتشر نمود که مسکو در آن حضور نیروی دریایی روسیه را بویژه در نزدیکی ساحل جنوب شرقی آمریکای شمالی، در دریایی کارائیب، در اقیانوس اطلس شمالی، در دریای مدیترانه و قطب شمال منتشر نمود.

این نشریه، فعالیت شدید نیروی دریایی چین در شرق دور روسیه را منتشر نمود.

پنتاگون این نقشه را با یادداشت های مربوطه در گزارش بررسی خود در 134 صفحه منتشر کرده که به درخواست بودجه سال مالی 2012 پیوست شده است. این نقشه به بخش اختصاص داده شده که به تهدیدهای جدید و نوظهور برای امنیت آمریکا، در درجه اول تهدیدات ناشی از " تقابل قدرتهای بزرگی" مانند روسیه و چین پرداخته است. 

در اکتبر سال 2019، شرکت تلویزیونی و رادیویی "ان آر کی" با استناد به اطلاعات منتشر شده توسط سازمان های نروژی، گزارش داد که طی چند روز حداقل 8 فروند زیر دریایی هسته ای روسیه پایگاه های مستقر در شبه جزیره کولسک در روسیه را ترک کردند، هدف از این کار تلاش برای نزدیک شدن به آبهای اقیانوس اطلس شمالی است.

 

مرتبط:

نیروی دریایی روسیه برای پوتین دردساز است؟
سفیر جدید ایران: حضور ناوگان نیروی دریایی ایران در مراسم نیروی دریایی روسیه مثبت است
تحویل یخ‌شکن جنگی به نیروی دریایی روسیه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک