02:31 06 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 285

شبه نظامیان اسیر در سوریه نقش ترکیه در تشکیل «النصره» را فاش ساختند.

به گزارش اسپوتنیک، شبه‌نظامیانی که در حومه «حلب» سوریه توسط نظامیان سوری اسیر شدند از نقش ترکیه در تشکیل گروه تروریستی «جبهه النصره» تعریف کردند.

در جریان نبردها بین ارتش سوریه و دسته‌های شبه نظامیان در حومه «حلب» 2 تروریست اسیر نظامیان سوریه شدند. هر دوی آنها شهروندان سوریه هستند. به گفته شبه‌نظامیان ابتدا در شهر گروه «ارتش سوریه آزاد» تشکیل شد که اپوزیسیون لائیک بود. سپس با ظاهر شدن دسته های «جبهه النصره» درگیری بین مخالفان لائیک و رادیکال آغاز شد.

یکی از شبه نظامیان اسیر گفت که تصمیم گرفت همراه خانواده‌اش به ترکیه فرار کند. اما پلیس ترکیه او را بازداشت کرد و او را مجبور کرد در صفوف « النصره» بجنگد. «به من گفتند اگر همکاری نکنم، اعضای خانواده‌ام را بازداشت یا خواهند کشت. دستمزد من 100 دلار بود». اعضای خانواده او را به اردوگاه پناهندگان به عنوان گروگان نگه داشته‌اند.

النجیم یکی از شبه‌نظامیان اسیر در ادامه گفت که تمام نیازهای سازمان تروریستی از ترکیه و عربستان سعودی تأمین می‌شود.

به گفته حسین عبدالعزیز، شبه‌نظامی دیگر اسیر، پاکستانی ها و افغان ها در صفوف سازمان تروریستی «النصره» می جنگند.

سپتامبر سال 2018، روسیه و ترکیه در سوچی در باره ایجاد منطقه غیرنظامی در «ادلب» به توافق رسیدند که در آنجا بیش از 10 تشکیلات گوناگون وجود دارد. مهمترین آنها گروه طرفدار ترکیه‌ای «جبهه آزادی ملی»  و « جبهه النصره» است که 30 هزار شبه‌نظامی در صفوف آن‌ها می‌جنگند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک