15:39 13 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (112)
233100

زلنسکی غرامت تعيين شده از سوي ایران به میزان 80 هزار دلار به خانواده های اوکراینی قربانیان سقوط هواپیمای خود را ناکافی دانست.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی در مصاحبه با برنامه تلوزيوني "تي سي اچ نيدليا" در روز يک شنبه اظهار داشت که ایران به خانواده های اوکراینی که در سقوط بوئینگ 737 هواپیمایی بین المللی اوکراین جان باختند، 80 هزار دلار غرامت پیشنهاد داده است. 

زلنسکی در ادامه گفت: "ایران بلافاصله اعلام نمود که برای هر خانواده، برای هر قربانی مبلغ 80،000 دلار به عنوان غرامت پرداخت خواهد کرد. به عقیده من این کار انجام شدنی نیست. اگر یک زن بگوید:" فرزند من چگونه به دانشگاه برود؟ من شغلی ندارم، شوهرم درآمد داشت، فقط او نان آور خانواده بود". بنابراین، 80 هزار دلار بسیار اندک است. اگرچه من به طور کامل و 100٪ موافقم که زندگی انسان با هیچ عددی، پولی سنجیده نمی شود. اما ما (بر ایران) فشار می آوریم".

شایان ذکر است، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین بامداد چهارشنبه ۱۸ دی با ۱۷۹ مسافر و خدمه پروازی در حال ترک تهران به مقصد کی‌یف، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد که در این حادثه  همه مسافران و خدمه هواپیما جان باختند. مقامات ایرانی ابتدا هر گونه دخالت در این حادثه را تکذیب کردند، اما یازدهم  ژانویه اعلام کردند که این هواپیما توسط پدافند ایرانی ساقط شده است. وزیر امور خارجه ایران محمد جواد ظریف گفت: این هواپیمای مسافربری ناخواسته به دلیل "خطای انسانی" توسط یک موشک مورد اصابت قرار گرفت. 

موضوع:
سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران (112)

مرتبط:

کار زیبای علی دایی برای کودکان داغدار پرواز اوکراین +عکس
انتقال جعبه‌ سیاه هواپیمای پرواز تهران-کی‌یف به اوکراین
شک اوکراین به ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک