15:37 03 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2646

کنگره آمریکا اختیارات نظامی رئیس جمهور آمریکا در رابطه با عملیات جنگی احتمالی علیه ایران را محدود می سازد.

به گزارش اسپوتنیک، مجلس نمایندگان آمریکا بر له این طرح رأی داد. 228 نماینده از این طرح قانونی حمایت کردند  و 175 نفر مخالفت خود با تصویب این طرح را اعلام کردند که بیشتر جمهوریخواهان بودند.

طرح «عدم جنگ با ایران» ممنوعیت تأمین سرمایه عملیات جنگی علیه ایران بدون اجازه کنگره را در نظر می‌گیرد. شانس تصویب این قانون  در مجلس سنا زیاد نیست. کاخ سفید اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صورت تصویب آن، از حق وتوی خود استفاه خواهد کرد.

بر اساس این طرح، تأمین منابع مالی مورد نیاز برای هرگونه اقدام نظامی احتمالی علیه ایران، بدون موافقت کنگره امکان‌پذیر نخواهد بود.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام «شهید سلیمانی» برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک