06:59 28 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
612810

به عقیده تحلیلگر آمریکایی، در خاورمیانه پس از ترورسردار سلیمانی، جنبش گروههای مختلف ضدآمریکایی رو به افزایش است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مقاله منتشر شده در نشنال اینترست، حمله به سربازان آمریکایی در عراق و سوریه ممکن است به صورت "منظم، پیشرفته و کشنده تری" رخ بدهد. 

تحلیلگر بازنشسته ارتش و سرهنگ ستوان دانیل دیویس در این خصوص هشدار داد: در خاورمیانه، پس از ترور سردار سلیمانی جنبش گروههای مختلف ضدآمریکایی رو به افزایش است كه در نتیجه حمله تلافی جویانه علیه سربازان آمریكا را تهدید می كند. دیویس خاطرنشان می کن ، در حالی که ظاهرا تهران تصمیم گرفته است چهره عادی از خود نشان دهد و ساختمانهای خالی را در دو پایگاه آمریکایی در عراق را مورد حمله موشکی قرار داد. هیچ آمریکایی در نتیجه حمله موشکی ایران کشته نشد، از وضعیت خطرناک جلوگیری شد. تحلیلگر هشدار می دهد که دفعه دیگر، همه چیز (میان ایران و آمریکا) می تواند به جنگ تمام عیار برود.

دیویس در پایان گفت، وظیفه دولت حفاظت از زندگی آمریکایی ها و جلوگیری از درگیری های غیر ضروری است، بنابراین واشنگتن به طور رسمی باید درباره خروج سربازان از عراق و سوریه تصمیم بگیرد.

گفتنی است که در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد را مورد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد.

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

تایید سقوط هواپیمای ارتش آمریکا در افغانستان
بیانیه وزارت دفاع روسیه در خصوص تعامل با ارتش آمریکا در سوریه
چرا ارتش آمریکا هنوز در سوریه است؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک