03:39 25 فوریه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 170

وزارت امور خارجه ایران در بیانیه ای، نسبت به طرح پیشنهادی معامله قرن از سوی ترامپ واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت وزارت امور خارجه ایران، ایران مخالفت خود را با معامله قرن اعلام داشت. 

در این بیانیه آمده است: صرف نظر از اختلافات با برخی کشورهای منطقه آماده همکاری در هر سطحی برای مقابله با این توطئه بزرگ ضد کیان امت اسلامی هستیم.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به "معامله قرن" را "خیانت قرن" در حق مردم فلسطین توصیف کرد و خواستار مقابله دولت ها و ملت های آزاده منطقه و جهان با این طرح ننگین شد. 

 سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به فوریت و اهمیت مساله فلسطین و توطئه عظیمی‌که پشت سر به اصطلاح معامله قرن ضد امت اسلامی نهفته است، آمادگی دارد تا صرف نظر از اختلافات خود با برخی کشورهای منطقه که بسیاری از این اختلافات برساخته غاصبان قدس شریف و معامله گران حیثیت، آبرو و ناموس مسلمانان است، برای وحدت جهان اسلام و به منظور مقابله با توطئه بزرگی که کیان امت اسلامی را به خطر افکنده است در هر سطحی همکاری نماید.

گفتنی است، معامله قرن اصطلاحی سیاسی است و به طرحی گفته می‌شود که از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در چارچوب روند به اصطلاح «صلح» میان دولت فلسطین و رژیم صهیونیستی ارائه شد و جرد کوشنر، معاون وی مسئول این معامله است.

 

 

مرتبط:

ترامپ: "معامله قرن" فردا رونمایی می‌ شود
حماس و فتح برای مقابله با معامله قرن همکاری می کنند
آمریکا چهار سال فرصت خواهد داد تا "معامله قرن" آماده اجرا شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک