03:17 14 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
1335

وزیرامورخارجه آمریکا، روسیه و ایران و دمشق رسمی را متهم به آن کرد که این کشورها گویا مانع از برقرای آتش‌بس در شمال سوریه می‌شوند.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده در حساب کاربری خود در توییتر نوشت که روسیه و ایران مانع از آتش‌بس در سوریه می‌شوند.

پمپئو  نوشت:«عملیات گستاخانه روسیه و ایران، حزب‌الله و رژیم اسد بطور مستقیم مانع از برقراری آتش‌بس در شمال سوریه می‌شود. ما این نوع حملات بربرمنشانه را محکوم می‌کنیم و به آتش‌بس فوری فرامی خوانیم».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه از 26 ژانویه 20111 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار شده ‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت، با دولت‌های سوریه و عراق و اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک