02:27 03 دسامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 162

معاون نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل از جامعه بین الملل خواست تا با تحریک احساسات ضد ایرانی بر بحران منطقه خاورمیانه نیفزایند.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر سافرونیکوف در جلسه شورای امنیت سازمان ملل گفت: ایجاد احساسات ضد ایرانی وضعیت را در کل منطقه خاورمیانه بی ثبات می کند. 

سافرونیکوف گفت: "تشدید لفاظی های تهاجمی ، برانگیختن احساسات ضد ایرانی وضعیت فعلی پرتنش را در کل منطقه خاورمیانه بی ثبات خواهد کرد." 

وی در همین ارتباط ، مفهوم امنیت جمعی را که پیش از این توسط روسیه در منطقه خلیج فارس معرفی شده بود را متذکر شد و خواستار رعایت اصل امنیت جمعی در خاورمیانه شد.

گفتنی است، پیش از این روسیه مفهوم امنیت جمعی در خلیج فارس را به شرکای سازمان ملل ارائه داده است. از جمله اقدامات پیشنهادی مسکو برای تقویت امنیت در منطقه می توان به رد استقرار دائمی گروه های کشورهای خارج از منطقه در کشورهای حوزه خلیج فارس ، ایجاد مناطق امن ، ایجاد خط تلفن های ارتباطی میان کشورها و تبادل اطلاعات در خصوص تجارت و تهیه اسلحه و نیروهای مسلح اشاره کرد. روسیه همچنین ایجاد یک سازمان امنیتی را پیشنهاد می دهد که شامل روسیه ، ایالات متحده ، چین ، هند ، اتحادیه اروپا و سایر طرف های ذینفع در منطقه برای امنیت گردد.

 

مرتبط:

شک اوکراین به ایران
دستگیری 30 نفر در تجمعات پس از سانحه هواپیمای اوکراین
وزارت امور خارجه اوکراین قول داده است که با کارکنان سفارت در تهران برخورد کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک