07:41 21 ژانویه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1011

ترامپ در توییت جدید خود از حمایت نخست وزیر انگلیس از "توافق ترامپ" بر برجام خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در جدیدترین توئيت خود نوشت: بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان گفته “ما باید توافق ایران [برجام] را با توافق ترامپ جایگزین کنیم.” من موافقم!

گفتنی است، پس از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد، رئیس جمهور آمریکا رشته پیام هایی را در توئیتر به زبان فارسی منتشر کرده است.

ترامپ پیش از این در توئیتر خود به زبان فارسی نوشته بود: " دولت ایران باید به گروه‌های حقوق بشر اجازه بدهد حقیقت کنونی اعتراضات در جریان مردم ایران را نظارت کرده و گزارش بدهند. نباید شاهد کشتار دوباره ی معترضان مسالمت آمیز و یا قطع اینترنت باشیم. جهان نظاره گر این اتفاقات است."

در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. این توافقنامه موجب محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران و جلوگیری از اقدامات یکجانبه آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در تحریم های یک طرفه می باشد.

در ماه های اخیر تنش ها میان ایران و آمریکا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و مقامات آمریکا علاوه بر تشدید تحریم ها علیه ایران، تحریم های شدیدی را نیز علیه بخش های کلیدی اقتصاد این کشور اعمال کرد. واشنگتن هدف خود از اعمال این تحریم ها را تغییر رفتار جمهوری اسلامی اعلام می کند. آمریکا به وسیله تحریم های ثانویه، خریداران نفت ایران را مجبور به توقف خرید نفت از این کشور کرد.

مرتبط:

اتحادیه اروپا: برای حفظ صلح، نیاز به حفظ برجام است
سخنگوی امور خارجه ایران از اقدام سه کشور اروپایی طرف برجام انتقاد کرد
توافق پیشنهادی ترامپ به جای برجام؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک