14:18 17 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
0 315

وزارت فرهنگ عراق خبر از احداث بنای یادبودی به یاد شهادت سردار قاسم سلیمانی در محل شهادت ایشان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان عضو کمیته فرهنگ و گردشگری پارلمان عراق، وزارت فرهنگ عراق روز یکشنبه خبر از احداث یک بنای تاریخی در محل درگذشت ابو مهدی المهندس و ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی داد.

 

وزارت فرهنگ عراق بنای یادبودی در محل شهادت ژنرال سلیمانی در نزدیكی فرودگاه بغداد خبر داد.

عضو کمیته فرهنگ و گردشگری پارلمان عراق در این خصوص گفت: "پس از ملاقات با وزیر فرهنگ ، توافق نامه ای برای احداث یک بنای تاریخی حاصل شد. وزیر دستور داد که برای اجرای این طرح مناقصه ای با حضور انجمن مجسمه سازان برپا شود".

وی خاطرنشان کرد: در جریان مشورت با سازمان هواپیمایی کشوری ، سازمان های شیعه و اداره امنیت بغداد ، مکانی خاص برای این اثر تاریخی انتخاب خواهد شد.

در ادامه تنش ها میان ایالات متحدۀ آمریکا و جمهوری اسلامی ایران، آمریکا در بامداد سوم ژانویه سردار قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌ المهندس معاون سازمان حشد الشعبی عراق در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داده و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، بامداد هشتم ژانویه در عملیاتی با نام "شهید سلیمانی" برای انتقام گیری از ترور فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران، به دو پایگاه نظامی آمریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد

 

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

دبیرکل حزب الله لبنان: سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه در کنار ما بود
تجمع دانشجویی و پاره کردن عکس سلیمانی در ایران + ویدئو +عکس
کانادا خواستار توضیح آمریکا درباره ترور سردار سلیمانی شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک