03:25 26 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
21298

وزارت خارجه عراق سفیر ایران را در رابطه با حملات موشکی به پایگاه های نظامی احضار کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «رویترز»، وزارت خارجه عراق سفیر ایران را در رابطه با حملات موشکی به پایگاه های نظامی احضار کرد.

وزارت امور خارجه عراق روز 9 ژانویه (پنجشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که سفیر ایران را به منظور اطلاع رسانی به وی در مورد امتناع عراق از حمله به پایگاه های نظامی در سرزمین عراق فراخوانده است و این اقدام را نقض حاکمیت کشور می داند. در این بیانیه همچنین آمده است که احضار مقام رسمی ایران در زمینه حملات موشکی تلافی جویانه ایران انجام شده است.

با ترور سرلشکر قاسم سلیمانی  و همراهانش در عراق توسط نیروهای آمریکا تنش در مناسبات واشنگتن و تهران افزایش یافت. ترامپ 2 ماه ژانویه دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرد که باعث بروز تنش در منطقه شد. روز 3 ژانویه موشک‌هایی از پهپاد آمریکایی MQ-9 Reaper به سمت کاروان سردار سلیمانی شلیک شد.ترامپ در جلسه توجیهی تیم امنیتی ملی‌اش و تحت تأثیر تحریک مشاوران ضدایرانی خود، گزینه ترور نظامی سردار قاسم سلیمانی را انتخاب کرد.

پیشتر، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شلیک ده ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌ الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد. بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی، ده ها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کردند.

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک