10:28 19 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
0 563

سردار حاجی زاده در سخنرانی خود یک روز پس از سخنان ترامپ در خصوص صلح با ایران اعلام نمود که پایگاه‌های التاجی، عین الاسد هدف اصلی حمله بودند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه ایران پس از حوادث اخیر و ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا و حمله متقابل سپاه به پایگاه عین الاسد در عراق گفت: پایگاه‌های التاجی، عین الاسد، شهید معفر اردن و علی السالم کویت در نقشه ترور سردار سلیمانی مشارکت داشتند اولین گزینه مان برای انتقام پایگاه التاجی بود، اما در ادامه عین الاسد را انتخاب کردیم. 

وی افزود: هرچند میتوانستیم آسایشگاه و محل استقرار نیروها را هدف قرار دهیم، اما به دنبال کشتن افراد نبودیم بلکه در صدد ضربه زدن به ماشین جنگی و مرکز فرماندهی و کنترل آنها بودیم.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: آمریکایی ها پس از اقدام به ترور ناجوانمردانه سردارسلیمانی در آماده باش کامل بودندف اما به رغم تمامی این آمادگی ها ، توانایی انجام هیچ واکنشی را نداشتند و در واقعیت میدانی شاهد غافلگیری محض آن ها بودیم.

تنش‌ جدید میان امریکا و ایران زمانی بالا گرفت که امریکا در بامداد سوم ژانویه قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌المهندس معاون سازمان حشد شعبی عراق در فرودگاه بغداد هدف قرار داده  و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام امریکا، بامداد هشتم ژانویه به دو پایگاه امریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد. ایران اعلام کرد که این حمله در عملیاتی  با نام «قاسم سلیمانی» و با هدف انتقام گیری انجام شده است. رئیس جمهور ترامپ در واکنش به این عملیات ایران در سخنرانی عمومی اعلام نمود که حمله ایران صدمات قابل توجهی به ایالات متحده وارد نكرده است. 

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

حمله سایبری سپاه همزمان با حمله موشکی به عین‌ الاسد
واکنش عربستان به ترور سردار سلیمانی: با ما مشورت نشده بود
مایک پنس: قصد ایران در حمله به پایگاه آمریکا تلفات انسانی بود
سوئیس: کانال ارتباطی ایران و آمریکا همچنان برقرار است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک