09:41 19 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)
1530

ایالات متحده معتقد است که ایران هنگام حمله به پایگاه های آمریکا، تلفات انسانی را در نظر گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک، مایک پنس ، معاون رئیس جمهور آمریكا گفت ، دولت آمریكا ادعاهای ایران مبنی بر اینكه ایران عمداً از کشتن سربازان آمریكایی هنگام حمله موشك ها به پایگاههای نظامی آمریكا در عراق جلوگیری کرده است را باور ندارد. 

پیش از این امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروهای نظامی سپاه پیش از این گفته بود که حملات موشکی ایران به پایگاه آمریکایی با هدف کشتن سربازان نبوده بلکه هدف آنها آسیب رساندن به "تجهیزات نظامی" واشنگتن بوده است.

پنس در پاسخ به سؤالی در خصوص هدف این حملات موشکی ایران گفت: "موشكهای بالستیک به پایگاههای آمریكا شلیك شدند ... ما معتقدیم كه هدف آنها كشتن آمریکایی ها بوده است. ما اطلاعاتی داریم كه نشان می دهد كه هدف ایرانی ها (کشتن سربازان) آمریکایی بوده است."

تنش‌ جدید میان امریکا و ایران زمانی بالا گرفت که امریکا در بامداد سوم ژانویه قاسم سلیمانی، فرماندۀ نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را به همراه ابومهدی‌المهندس معاون سازمان حشد شعبی عراق در فرودگاه بغداد هدف قرار داده  و ترور کرد. ایران نیز در پاسخ به این اقدام امریکا، بامداد هشتم ژانویه به دو پایگاه امریکایی در عراق حملات موشکی انجام داد. ایران اعلام کرد که این حمله در عملیاتی  با نام «قاسم سلیمانی» و با هدف انتقام گیری انجام شده است. رئیس جمهور ترامپ در واکنش به این عملیات ایران در سخنرانی عمومی اعلام نمود که حمله ایران صدمات قابل توجهی به ایالات متحده وارد نكرده است. 

موضوع:
حملات موشکی سپاه به پایگاه آمریکا در عراق (90)

مرتبط:

ردیابی موشک های ایرانی توسط ناتو در رومانی
واکنش ترامپ به امکان محدودیت اختیارات جنگی رئیس جمهور
بزرگترین مراسم تشییع جنازه در تاریخ معاصر + عکس
نخست وزیر مجارستان: موضع اتحادیه اروپا باید با آمریکا و اسرائیل همسو باشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک