02:26 23 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 373

بغداد تماسهای متعدد که از واشنگتن دریافت می شود را پاسخ نمی دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت جماران، المیادین اعلام نموده است که پس از حمله موشکی سپاه ایران به پایگاه های آمریکا، بغداد، به تماس های واشنگتن پاسخ نمی دهد.

روز پنجشنبه 13 دی 1398، پنتاگون تأیید كرد كه ایالات متحده  آمریکا، عملیاتی را در عراق جهت ترور قاسم سلیمانی انجام داده است. در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان ترور شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

ایران نیز در تاریخ 18 دی 1398، دربامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد. این حملات در پی ترور سردار سلیمانی توسط نیروهای آمریکا در عراق در تاریخ 3 ژانویه است و عملیات سردار سلیمانی نام دارد. کاخ سفید حملات متعدد موشکی ازسوی ایران، به چند موقعیت جغرافیایی در عراق را تایید کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمله به پایگاه آمریکایی را شخصاً تحت نظر گرفت.

 

مرتبط:

نامه ایران به سازمان ملل متحد پس از حمله به پایگاه های آمریکا در عراق
پایان جلسه شورای امنیت آمریکا پس از حملات به پایگاه الاسد از سوی سپاه
آماده باش شهرک‌ های موشکی در سراسر ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک