13:02 30 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 565

ترامپ پس از جلسه شورای امنیت آمریکا از سخنرانی مستقیم با مردم منصرف شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، جلسه شورای امنیت ملی آمریکا خاتمه یاف،  مقامات ارشد امنیت ملی آمریکا شامل مایک پمپئو، وزیر خارجه و مارک اسپر، وزیر دفاع کاخ سفید را ترک کردند. پیشتر مایک پنس، معاون ترامپ نیز جلسه را ترک کرده بود. 

این جلسه در راستای حملات موشکی سپاه در پایگاه الاسد برگزار شد. ترامپ قرار بود پس از این جلسه با مردم آمریکا سخن بگوید که از این کار امتناع ورزید.

روز پنجشنبه 13 دی 1398، پنتاگون تأیید كرد كه ایالات متحده  آمریکا، عملیاتی را در عراق جهت ترور قاسم سلیمانی انجام داده است. در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان ترور شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

ایران نیز در تاریخ 18 دی 1398، دربامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد. گمان می رود که این حملات در پی ترور سردار سلیمانی توسط نیروهای آمریکا در عراق در تاریخ 3 ژانویه باشد. کاخ سفید حملات متعدد موشکی ازسوی ایران، به چند موقعیت جغرافیایی در عراق را تایید کرده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا حمله به پایگاه آمریکایی را شخصاً تحت نظر گرفت.

 

مرتبط:

آماده باش شهرک‌ های موشکی در سراسر ایران
تشییع پیکر سردار سلیمانی همزمان با حملات به پایگاه های آمریکا در عراق + ویدئو
موشک های شلیک شده سپاه به پایگاه عین الاسد آمریکا از چه نوعی بودند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک