سیاسی
دریافت لینک کوتاه
987448

حملات ایران به آمریکایی ها با جدیدترین فناوری نظامی آمریکا دفع خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتر نوشت که اگر ایران دست به حمله به تأسیسات آمریکایی بزند، با ضربات جدیدترین فناوری نظامی آمریکا روبرو خواهد شد که برای ساخت آن 2 تریلیون دلار خرج شده است.

ترامپ متذکر شد:«هیچ کشوری قادر به رقابت با آمریکا از نظر قدرت نظامی نیست. اگر ایران در صدد حمله به آمریکایی ها و یا تأسیاست آمریکایی برآید، ما از بخشی از این فناوری جدید نظامی برای دفاع از آنها استفاده خواهیم کرد. هیچگونه انعطافی نشان داده نخواهد شد!».

پیشتر ترامپ در توییت دیگری متذکر شده بود که اگر ایران به آمریکایی ها و یا تأسیسات آمریکایی حمله کند ، ما 52 هدف در ایران (اشاره ای به 52  گروگان آمریکایی که چند دهه قبل توسط ایران به گروگان گرفته شده بودند) را مورد حمله سریع قرار خواهیم داد. بعضی از این اهداف برای ایران و فرهنگ ایرانی مهم هستند. حملات به این اهداف و دیگر اماکن در ایران با سرعت و با قدرت زیاد وارد خواهد شد. آمریکا دیگر تحمل خطرات را ندارد!».

در نخستین ساعات روز 3 ژانویه، خودروی حامل قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس،‌ معاون فرمانده حشد الشعبی، و همراهان آنها در یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد توسط نیروهای آمریکا مورد هدف قرار گرفت. وزارت دفاع آمریکا اعلام که این حمله به دستور پرزیدنت ترامپ و برای محافظت از پرسنل ایالات متحده صورت گرفت.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک