09:09 22 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
1905

دو ائتلاف بزرگ الفتح و السائرون در پارلمان عراق درباره پیشنهاد ارائه قانون اخراج نیروهای آمریکایی از عراق به توافق رسیدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المیادین، دو ائتلاف الفتح به‌ ریاست هادی العامری و ائتلاف السائرون به‌ ریاست جریان صدر در پارلمان عراق درباره پیشنهاد ارائه قانون اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور به توافق رسیدند.

همزمان، عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده‌ کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌وگو با المیادین، اعلام کرد: بعد از شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس نایب‌ رئیس هیئت الحشد الشعبی در پی حمله جنایتکارانه ارتش آمریکا در مسیر فرودگاه بغداد، تصمیمی مبنی بر محدود کردن تحرکات نیروهای آمریکایی در عراق اتخاذ شده است.

خلف تأکید کرد، تنها با موافقت فرمانده‌ کل نیروهای مسلح عراق است که نیروهای ائتلاف آمریکایی اجازه فعالیت و تحرکی در عراق را دارند.

این سخنگو اظهار داشت که عراق گزینه‌ های جایگزینی برای آموزش نیروهای مسلحش دارد.

بامداد جمعه در جریان حمله جنگنده ارتش تروریست آمریکا به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه به‌ همراه ابومهدی المهندس، معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک