08:53 29 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 192

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا،  براون اشتاین تحلیلگر ارشد اندیشکده آتلانتیک آمریکا در خصوص ترور سردار سلیمانی به فرمان ترامپ نوشت: روسای پشین آمریکا به مراتب هوشمندانه تر و عاقلانه‌تر از ترامپ عمل می‌کردند و به عواقب کار می‌اندیشیدند. 

براون اشتاین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت : دو رئیس جمهوری دموکرات و جمهوریخواه پیشین ، یکی باراک اوباما و دیگری جرج دبلیو بوش هریک فرصت انجام کارهایی را در ارتباط با ایران داشتند اما هرگز به سمت گزینه های خطرناک مثل آنچه ترامپ مرتکب شد، نرفتند زیرا پیش از آنکه بخواهند دست به اقدامی بزنند، عواقب آن می‌اندیشیدند.

پژوهشگر ارشد اندیشکده آتلانتیک افزود: ترامپ خواسته است با این اقدام خود به هوادارانش نشان دهد که وی پیرو رویه سنتی  روسای جمهوری پیش از خود نیست و اکنون باید شاهد عواقب واقعی آن بود.

پیش از این نیز، کریس مورفی سناتور آمریکا اعلام کرد : این اقدام همانند آن است که ایرانی ها وزیردفاع آمریکا را هدف قرار دهند و این یک اقدام جنگی است.

روز جمعه 13 دی 1398، پنتاگون اعلام نمود كه ایالات متحده  آمریکا، عملیاتی را در عراق جهت ترور قاسم سلیمانی انجام داده است. در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان ترور شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است. پس از این ترور، وزارت امور خارجه ایران در دو نوبت سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران را فرا خواند و مراتب اعتراض خود را اعلام نمود.

مرتبط:

آیا سرویس های اطلاعاتی آمریکا ترامپ را گمراه کردند؟
تلاش برای توجیه ترور سردارسلیمانی در توییت های ترامپ
رسانه آمریکایی: ترامپ موفق به منزوی کردن ایران نشد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک