08:30 25 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 692

نماینده دائم ایران در سازمان ملل خواستار محکومیت جهانی ترور سردار قاسم سلیمانی توسط این سازمان شد.

به گزارش اسپوتنیک، نماینده دائم ایران در سازمان ملل ، مجید تخت روانچی ، از شورای امنیت خواست كه ترور سردار قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده در عراق را محكوم كند. 

نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد و همچنین رئیس شورای امنیت سازمان منتشر شده است كه در آن از شورای امنیت خواسته شده است که مسئولیت های خود را انجام دهد و "با توجه به پیامدهای سنگین چنین ماجراجویانه نظامی و تحریکات خطرناک از جانب ایالات متحده ، این عمل جنایی غیرقانونی را محکوم کند."

در این سند، آمده است که ایران ، مطابق با قوانین بین المللی ، این حق را دارد که اقدامات لازم را در رابطه با این "جنایت وحشتناک" - به ویژه ، برای دفاع از خود انجام دهد.

روز پنجشنبه 13 دی 1398، ، پنتاگون تأیید كرد كه ایالات متحده  آمریکا، عملیاتی را در عراق جهت ترور قاسم سلیمانی انجام داده است. در جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان ترور شدند. سپاه پاسداران در طی بیانیه ای آمریکا را مسئول این حادثه می داند و پنتاگون مسئولیت این حمله را قبول کرده است.

مرتبط:

اعلام برنامه تشییع و تدفین سردار سلیمانی
انتشار تصویر سردار سلیمانی توسط خواننده مشهور اسپانیایی+عکس
اولین تصویر از تابوت سردار قاسم سلیمانی+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک