17:02 23 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 15

دادگاه جنایی عربستان ضمن اعلام اعدام یک یمنی، را به تحمل ۱۲ سال و نیم زندان محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پرتال برنا، رسانه های سعودی اعلام نمودند که یک شهروند یمنی که مقیم عربستان است در تاریخ ۱۱ نوامبر خود را به محل برگزاری یک جشنواره فرهنگی، تفریحی در «پارک ملک عبدالله» ریاض می رساند و با حضور در محل اجرای یک گروه نمایشی ۳ نفر از اعضای آن از جمله دو مرد و یه زن را با چاقو مجروح می کند. 

گفتنی است، با روی کار آمدن «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور باعث اخراج میلیون ها کارگر خارجی از عربستان از جمله ده ها هزار کارگران یمنی شده است.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش شیعه "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارس 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن به رهبری عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد. به نظر می رسد ، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند ، پشتیبانی می کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک