00:47 23 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 100

کره شمالی باید در مقابل تهدیدات هسته‌ای آمریکا از خود دفاع کند.

به گزارش اسپوتنیک، آزمایشاتی که در پایگاه پرتاب «سوهائه» انجام شده است برای کره شمالی ضروری هستند تا در مقابل تهدیدات هسته‌ای آمریکا از خود دفاع کند.

در اعلامیه ستاد کل کره شمالی آمده است:« آزمایشات فناوری کره برای بازدارندگی آمریکا انجام شده است. نتایجی که در عرصه دفاعی بدست آوردیم برای افزایش سطح قدرت بالقوه مطمئن بازدارندگی استراتژیک هسته‌ای کره شمالی مورد استفاده قرار خواهند گرفت».

کره شمالی اعلام کرد که «آزمایشی حیاتی» در مرکز پرتاب ماهواره این کشور انجام شده است.این آزمایش در راستای «تقویت بازدارندگی راهبردی و هسته‌ای» این کشور انجام شد.

پیونگ یانگ آزمایش در مرکز پرتاب ماهواره «سوهائه» را موفقیت‌آمیر نامید. مقامات آمریکایی پیش از این گفته بودند که پیونگ یونگ وعده داده است مرکز پرتاب ماهواره «سوهائه» را تعطیل خواهد کرد.

سخنگوی آکادمی ملی علوم دفاعی کره شمالی اعلا کرد که از موفقیت ها در زمینه های پژوهشی در راستای بهبود بازدارندگی راهبردی و هسته ای استفاده خواهد شد. رهبر کره شمالی تهدید کرده است که در صورت عدم انعطاف آمریکا برای از سرگیری مذاکرات بین دو کشور «مسیر جدیدی» را در پیش خواهد گرفت.کره شمالی به طور مشخص تاکید می کند که آمریکا باید از خواسته خود مبنی بر «خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ به صورت یکجانبه» صرف نظر کند

پیونگ یانگ در حالی طی یک هفته دو آزمایش در مرکز «سوهائه» انجام داده است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیش از این هشدار داده بود که واشنگتن تا پایان سال جاری میلادی برای انعطاف در برابر کشورش و از سرگیری مذاکرات دوجانبه فرصت دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک