17:03 25 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 76

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد: بیش از 85٪ کسانی که در اعتراضات اخیر در تهران کشته شدند توسط نیروهای غیر دولتی کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اعلام کرد: بیش از 85٪ کسانی که در اعتراضات اخیر در تهران کشته شدند توسط نیروهای غیر دولتی کشته شدند.

خبرگزاری فارس به نقل از وی، گفت: بیش از 85 درصد از جانباختگان رخدادهای اخیر در شهرستان‌های تهران در هیچیک از تجمع‌های اعتراضی حضور نداشته اند و به صورت مشکوک با سلاح‌های سرد و گرم غیر سازمانی کشته شده‌اند لذا اجرای پروژه کشته سازی از سوی معاندین در این منطقه قطعی است.

به گفته شمخانی، یک توطئه مربوط به کشتار مردم در منطقه ای که توسط نیروهای معاند سازماندهی شده است صورت می گیرد.

در 15 نوامبر، دولت در ایران دستورالعمل افزایش قیمت بنزین را به 30 هزار ریال (حدود 0.2 دلار) در هر لیتر افزایش داد و به اجرا درآمد، که در واقع به معنای افزایش سه برابری هزینه سوخت است. پس از این تصمیم، اعتراضاتی در تعدادی از شهرهای ایران صورت گرفت که به درگیری با پلیس تبدیل شد. معترضین دفاتر بانک ها و پمپ بنزین ها را آتش زدند. شورش در صدها شهر مشاهده شد.

هنوز اطلاعات رسمی در مورد تعداد کشته شدگان ارائه نشده است. داده های رسانه های خارجی از چند ده تا چند صد نفر متفاوت است. در استان تهران، نیروهای امنیتی ایران بیش از 2 هزار نفر را بازداشت کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک