20:26 22 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
249155

مقامات یمنی توقیف یک کشتی ایرانی با محموله موشک در عرشه در آبهای این کشور را تأیید کردند.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات یمنی اطلاعاتی درباره توقیف یک کشتی ایرانی با قطعات موشک در سواحل این کشور که برای تامین جنبش انصارالله ارسال شده بود را تأیید کردند. این بیانیه روز پنجشنبه توسط خبرگزاری شینهوا با استناد به نماینده این کشور بیان شده است.

یک منبع آگاه اعلام داشت، نیروی دریایی ایالات متحده و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی یک کشتی ایرانی را در آب های یمن توقیف می کنند که سعی در تامین سلاح برای حوثیان داشته اند. عناصر موشک های ساخته شده از ایران و تجهیزات مختلف جنگی کشف شد. به گفته این منبع، کشتی در حال حرکت تحت پرچم ایران بود و خدمه آن از ملوانان ایرانی تشکیل شده بود.

روز پنجشنبه رویترز با استناد به نمایندگان دولت آمریکا گزارش داد كه خدمه ناوشكن آمریكایی كشتی ایرانی با اجزای موشكی را در خلیج عمان با تجهیزات موشكی توقیف كردند. به گفته منابع رویترز، ناوشکن فارست شرمن این کشتی را هفته گذشته بازداشت کرد. خدمه به گارد ساحلی یمن منتقل شدند و این محموله در اختیار ایالات متحده است.

از آگوست سال 2014، درگیری بین نیروهای دولتی و شورشیان حوثی در یمن ادامه دارد. این درگیری ها با حمله در مارس 2015 به ائتلاف به رهبری عربستان سعودی وارد مرحله جدیدی شد. به این ائتلاف کشورهای بحرین، قطر، کویت، امارات، مصر، اردن، مراکش، پاکستان و سودان پیوستند.

مرتبط:

روحانی: غرب صلح در یمن نمی خواهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک