20:04 23 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 387

ترامپ به مکرون پیشنهاد داد که کمی "تروریست مهربان داعش" را برایش ارسال کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری هیل، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک رئیس جمهور آمریکا با همتای فرانسه ای خود امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور ایالات متحده دونالد ترامپ اعلام کرد که می تواند به مکرون شبه نظامیان "مهربان" سازمان تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) را که ایالات متحده در سوریه و عراق اسیر کرده بود ، ارسال کند. 

ترامپ رو به مکرون به شوخی گفت: "آیا شما برخی از مبارزان داعش را برای خود نمی خواهید؟ من می توانم آنها را به شما بدهم. شما می توانید هر تعداد که می خواهید ، بگیرید".

در پاسخ ، ماکرون از ترامپ خواست تا جدی صحبت کند و اظهار داشت که اکثر مبارزان داعش مستقیماً از کشورهای خاورمیانه به اروپا می آیند.

پیش از این ترامپ گفته بود که نیروهای آمریکایی کنترل میدان نفتی سوریه را به دست گرفتند و هر کاری را که می خواهند با آن انجام می دهند.

از سال 2011 در سوریه، درگیری های مسلحانه ادامه دارد. روسیه، ایران و ترکیه برای حل و فصل اوضاع وساطت کردند و ضامن آتش بس هستند. در این مدت، سوریه توانست تقریبا تروریست ها را به طور کامل شکست دهد، یک تسویه حساب سیاسی را آغاز کند، پناهندگان را بازگرداند و زیرساخت های نابود شده از جنگ را احیا کند. کمیته قانون اساسی ایجاد شد که اپوزیسیون حکومت را هم شامل می شد. اولین جلسه این کمیته در تاریخ 30 اکتبر در ژنو برگزار شد.

مرتبط:

ترامپ: ناتو به انعطاف پذیری بیشتری نیاز دارد
ترامپ: آمریكا با روسیه همراه می شود
ترامپ: از معترضان در ایران حمایت نمی کنم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک