04:08 21 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 504

روسیه بر اساس پیمان "استارت 3"، سامانه موشکی آوانگارد را به آمریکا نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه، به عنوان بخشی از معاهده پیمان استارت3، معاهده کاهش تسلیحات هسته‌ای دو جانبه میان ایالات متحده آمریکا و فدراسیون روسیه، مسکو سامانه موشکی آوانگارد خود را به بازرسان آمریکایی نشان داده شد. 

روسیه به اولین کشور در جهان تبدیل شده است که به طور رسمی تولید سلاح های هایپرسونیک را اعلام کرده است. آوانگراد می تواند پروازهای بین قاره ای را با سرعتی بیشتر از 20 عدد ماخ انجام دهد..

استارت -3 تنها توافق بین روسیه و ایالات متحده است که قدرت نظامی این دو کشور را محدود می کند. این سند در سال 2021 منقضی می شود و تاکنون واشنگتن تمایلی به تمدید آن ابراز نکرده است.

ایگور کوروتچنکو ، مدیر مرکز تجزیه و تحلیل تجارت بین المللی تسلیحات روسیه (CAMTO) در این خصوص گفت: ورود "آوانگارد" به میدان جنگی ، برنامه های ایالات متحده برای خنثی کردن پتانسیل هسته ای روسیه را باطل می کند.

این کارشناس در اظهارات خود یادآور شد: آوانگارد یک کلاهک هسته ای هایپسونریک است که در امتداد یک مسیر غیرقابل پیش بینی برای دشمن در حال پرواز است و غیرقابل نفوذ است.

پیش از این، مجله National Interest  در مقاله منتشر شده خود اعلام نمود که  سلاح های روسی خطرناک از سوی ایالات متحده: سیستم آوانگارد و کینژال می باشد. کینژال می تواند نه تنها با میگ -31 ام بی بلکه با بمب افکن توپولوف تو-۲۲ام مسلح شود.

مرتبط:

ترس آمریکا از استقرار موشک های روسیه در اقیانوس آرام
پرتاب های آزمایشی موفق موشک های بالستیک در هند
موشک های اسکندر در غرب روسیه پدیدار می شوند
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک