22:15 01 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 16

الکسی بوركوف به علت اتهام به جرایم هک رایانه ای از اسرائیل به آمریکا استرداد می شود.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه پس از دیدار میان میخائیل بوگدانوف و جاکوب لیون ، معاون وزیر امور خارجه اسرائیل ، اظهار داشت که مسکو بسیار متاسف است که دادگاهی در اسرائیل تصمیم به استرداد الکسی بورکوف روسی به ایالات متحده نموده است، چنین اقدامی خلاف روابط مشترک فدراسیون روسیه و اسرائیل است. 

وی گفت: "در طول این گفتگو ، برخی از موضوعات مهم در دستور کار دو جانبه روسیه و اسرائیل قرار گرفت. در عین حال ، طرف روسیه از تصمیم مقامات اسرائیلی برای استرداد شهروند روسیه بورکوف به ایالات متحده ابراز تاسف کرد. این اقدام برخلاف درخواست موجود مقامات ذیصلاح روسیه برای استرداد وی به میهن خویش صورت گرفته است. این اقدامات خلاف همکاری های سازنده ای است که در سالهای اخیر بین روسیه و اسرائیل در جریان بوده است".

گفتنی است، در دسامبر سال 2015، یکی از ساکنان سن پترزبورگ به درخواست ایالات متحده در فرودگاه تل آویو دستگیر شد. مقامات دادگستری آمریكا وی را به جرایم رایانه ای متهم كرده بودند. استرداد این شهروند روس در دادگاهی در منطقه اورشلیم و در پشت درهای بسته در صورت گرفته بود.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص با استناد به منابع خود نوشت: " طرف روسی موضوع مبادله یک شهروند زن را با الکسی بورکوف روسی که در اسرائیل به جرم "هک کردن" بازداشت شده بود مطرح کرده و قصد دارد استرداد وی را با ایالات متحده انجام دهد. این روزنامه ادعا کرده است که این موضوع در دیدار میان نتانیاهو و پوتین در سوچی عنوان شده است".

مرتبط:

آزادی روزنامه نگار روس بازداشتی در ایران
تقاضای آزادی فوری روزنامه نگار روس در ایران
گمانه زنی جدیدی درباره سرنوشت خانم روزنامه نگار روس بازداشتی در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک