15:49 03 آوریل 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 316

وزرای امور خارجه فرانسه، انگلیس و آلمان از بیانیه های اخیر ایران در رابطه با غنی سازی اورانیوم با ابراز نگرانی زیاد بیانیه مشترکی اعلام کردند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزرای امور خارجه سه کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) و نماینده عالی اتحادیه اروپا، چنین آمده است: ما وزیران خارجه از بیانیه های صادر شده اخیر ایران، مبنی بر راه اندازی مجدد غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فوردو که در گزارش سازمان انرژی اتمی در 11 نوامبر ذکر شد به شدت ابراز نگرانی می کنیم.

این یادداشت می گوید: اقدامات ایران مغایر با مفاد قانون برجام برای فوردو است و عواقب بالقوه خطرناکی را از نظر گسترش فعالیت های هسته ای به همراه خواهد داشت. اینها شواهد ناگوار تسریع در عدم پذیرش ایران از تعهدات خود تحت برجام هستند. ما از ایران می خواهیم كه تمام اقدامات خلاف برجام، از جمله ذخایر كمی بیش از حد مجاز اورانیوم غنی شده و میزان بیش از حد قابل قبول غنی سازی و همچنین عدم رعایت محدودیت های تحقیقات هسته ای مقرر توسط برجام و توسعه دیگر فعالیت ها را كنار بگذارد.

وزرای خارجه بر اهمیت اجرای كامل برجام توسط همه طرفین و ابراز عزم و اراده برای ادامه همه تلاش ها برای حفظ توافق نامه ای كه در خدمت منافع همگان باشد تأكید می كنند.

در این اطلاعیه آمده است: ایران باید فوراً به تعهدات خود تحت برجام عمل کند. ما همچنین ایران را ترغیب می کنیم تا به طور کامل با آژانس بین المللی انرژی هسته ای در قالب برجام و مطابق تمام تعهدات خود همکاری کند.

مرتبط:

تائید از سرگیری غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فوردو
کشف ذرات اورانیوم در محلی اعلام نشده در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک