23:08 03 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 6321

موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 "سرمت" در سال 2020 آزمایش می شود.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه آزمایش موشک بالستیک بین قاره ای سرمت (ICBM) را از اوایل سال 2020 آغاز خواهد کرد. 

در مرحله اول حداقل 5 آزمایش از این موشک انجام می شود. موشک نخست در منطقه پلستسک در امتداد منطقه کورا در کامچاتکا در روسیه پرتاب می شود. پس از آن ، یک پرتاب آزمایشی از محل قرارگاه "نیروهای موشکی استراتژیک" روسیه انجام خواهد شد. روزنامه ودومستوا می گوید ، چنین پرتابی برای اولین بار در 30 سال گذشته انجام خواهد شد.

این نشریه در ادامه خاطرنشان کرد: در صورت سازگاری با مشخصات اعلام شده ، سامانه موشکی فوق حتی می تواند پیش از سال 2021 نیز به بهره برداری برسد.

در ژوئیه سال 2019 ، مدیرکل شرکت راسکوسموس، آقای روگوزین اعلام کرد که کار برای کاهش هزینه تولید سرمت در دست اقدام است. وی افزود: تا پایان سال 2019 پیش بینی می شود بخش قابل توجهی از آزمایشات بر روی این موشک تکمیل شود و یک سال بعد برای رسیدن به مرحله نهایی پرتاب های آزمایشی آغاز گردد.

گفتنی است، محدوده شلیک سرمت 18 هزار کیلومتر ، وزن پرتاب آن 208.1 تن و طول موشک 35.5 متر خواهد بود. سرمت به کلاهک تقسیم شده با واحدهای هدایت فردی مجهز خواهد شد.

پیش از این، الکسی لئونکوف، کارشناس نظامی می نویسد وجود ده موشک بالستیک قاره پیمای آر ای ـ 28 "سرمت" برای از بین بردن همه جمعیت آمریکا کفایت می کند.

مرتبط:

چه تعداد از موشک های "سرمت" می توانند آمریکا را بطور کامل نابود سازند؟
آزمایشات موشک قاره پیمای "سرمت" در روسیه + ویدئو
فیلم آزمایشات موشک روسی "سرمت"
برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک