13:21 21 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 11

ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد، در این دیدار حمایت از توافق برجام از سوی طرفین مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، معاون وزیر خارجه روسیه با معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد، در این دیدارها، حمایت از توافق برجام از سوی طرفین مورد تاکید قرار گرفت. 

وزارت امور خارجه روسیه امروز پنجشنبه اعلام کرد، که سرگئی ریابکوف و عباس عراقچی، معاونین وزرای امور خارجه ایران و روسیه دیدار و بر حمایت دو کشور از برجام تاکید کردند.
در خبر منتشر شده توسط وزرات امور خارجه روسیه آمده است:"درباره اجرای برجام رایزنی و تبادل نظر شد. طرفین بار دیگر بر حمایت و پایبندی دو کشور نسبت به اجرای کامل توافقات جامع منعقد شده در سال 2015 و رعایت دقیق تعهدات مندرج در آن تاکید کردند.

در اوایل ماه مه 2018 آمریکا به صورت یکجانبه خروج خود را از توافق هسته ای با ایران را اعلام کرد و تحریم های شدیدی از جمله تحریم کامل صادرات نفت را علیه این کشور وضع کرد.

همچنین در تاریخ 8 مه 2018، تهران اولین مرحله کاهش عدم تعهدات به توافقنامه برجام را اعلام کرد و به سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان  60 روز برای اجرای تعهدات اقتصادی فرصت داد.

مرتبط:

پیشنهاد وام میلیاردی از طرف فرانسه و ژاپن به ایران برای حفظ برجام
هیچ امیدی به اروپا در اجرای برجام نیست
درخواست آلمان و فرانسه از ایران برای پایبندی به برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک