11:30 19 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
4649

نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق بیان کرد که کردستان عراق از نقش تاریخی آمریکا در دفاع و پشتیبانی از این منطقه قدردانی و تشکر می کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق، روز دوشنبه اعلام کرد که هرچند خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه اقدامی ناخوشایند بود، اما این منطقه نیمه خودمختار از نقش تاریخی آمریکا در دفاع از این اقلیم قدردانی می کند.

در این بیانیه واکنشی نسبت به حملات ترکیه به سوریه مشاهده نمی شود و بیشتر رویکردی محتاطانه از سوی رهبران این اقلیم دیده می شود. لازم بذکر است که کردستان عراق برای صادرات نفت خود به خط لوله ترکیه وابسته است.

رئیس اقلیم کردستان عراق، در این بیانیه با اشاره تلویحی به تصمیم ناگهانی دونالد ترامپ، مبنی بر خروج نیروهای نظامی آمریکا از سوریه گفت: ما احساسات عمیق مردم خود را درک می کنیم اما قدردانی از نقش و مشارکت نیروهای ائتلاف به ویژه ارتش آمریکا نباید تحت تصمیم های سیاسی نامطلوب فراموش شود.

باید خاطر نشان شد که عملیات نظامی ارتش ترکیه، در شمال شرق سوریه در پی خروج نظامیان آمریکا از خاک سوریه و چراغ سبز واشنگتن به آنکارا انجام شد. بر همین اساس، معترضان در شهرهای کُردنشین عراق با سوزاندن پرچم ترکیه خشم خود را از پشت کردن دولت آمریکا به کُردهای سوریه اعلام کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک