19:59 19 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
21517

به عقیده تحلیلگر آلمانی، با عقب نشینی ارتش آمریکا در سوریه، روسیه مانعی در بازی بزرگ در خاورمیانه نخواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل شرمر ، نویسنده روزنامه آلمانی Die Welt  در خصوص نقش رئیس جمهور روسیه در بحران سوریه نوشت: رئیس جمهور روسیه "ولادیمیر پوتین" بدون جنگ به پیروزی در سوریه رسید. 

به گفته این روزنامه نگار ، پس از عقب نشینی سربازان آمریکایی از سوریه ، هیچ کس مانع مسکو در "بازی بزرگ" در منطقه نخواهد شد، زیرا به نظر می رسید روسیه در اوایل دهه 1990 نقش خود را در این منطقه، برای همیشه از دست داده بود. اما این بار این نقش بازگشت.  

وی نوشت: "پوتین به چیزی رسیده است که تقریباً تمام رهبران نظامی هوشمند در طول تاریخ رویای آن را داشته اند - پیروزی بدون جنگ".

شومر همچنین خاطرنشان کرد: رهبر ناتو باید جدی بودن اوضاع را درک کند و مطابق آن عمل کند.

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ هفته گذشته اظهار داشت كه واشنگتن شروع به عقب نشینی نیروهای خود از شمال شرقی سوریه كرده است.

گفتنی است، به نقل از سخنان ولادیمیر ساژین کارشناس روسی کرملین از حمله ترکیه به  سوریه  نگران  شده و بیم آن دارد که این امر ممکن است منجر به عقیم گذاشتن اولین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه شود که قرار است در 30 اکتبر در ژنو برگزار شود. همچنین ممکن است نقش روند سه جانبه آستانه (روسیه ، ایران ، ترکیه)  کم ارزش شود. برای گفتگو با رئیس جمهور روسیه  در مورد عملیات نظامی ترکیه در سوریه ، رئیس جمهور اردوغان برای 22 اکتبر به سوچی دعوت شده است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

پیام گورباچف به پوتین
کادوی تولد برای پوتین
ولادیمیر پوتین در عربستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک