14:31 06 ژوئیه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 64

رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون معتقد است که ترکیه ، روسیه و ایران از نتیجه عملیات نظامی ترکیه در شمال شرقی سوریه سود می برند ، در حالی که غرب به دور از این موقعیت است.

به گزارش اسپوتنیک، رئيس جمهور فرانسه در اخرین اظهار نظر خود، بحران سوریه را نتیجه اشتباه غرب می داند. مکرون گفت: "با احترام کامل به مبارزه با حزب کارگران کرد و تروریست ها، آنچه من همیشه به رئیس جمهور (ترکیه رجب طیب اردوغان) می گفتم ، این است که اهداف بسیاری از نیروهای دموکراتیک سوریه ، مبارزان آزادی و مبارزان علیه داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) با نیروهای کرد یکی نیست". 

رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این اظهار نظر که نقش قدرتهای اروپایی در حل این بحران قابل مشاهده نیست ، و روسیه اوضاع را کنترل می کند ، تصریح کرد: "بنابراین ، من اعتقاد دارم که آنچه در طی چند روز گذشته اتفاق افتاده است ، یک اشتباه جدی غرب و ناتو در منطقه است. من معتقدم که این موضوع، اعتبار ما را به شدت تضعیف کرده است تا بتوانیم شرکایی را در این زمینه پیدا کنیم که با ما در این جنگ متحد شوند".

شایان ذکر است، امروز 18 اکتبر اردوغان و مایك پنس، معاون رئیس جمهور آمریكا روز پنجشنبه توافق كردند كه 120 ساعت عملیات ترکیه در سوریه را به منظور عقب نشینی نیروهای دفاعی کردهای سوریه از مرز با ترکیه به حالت تعلیق درآورد. پنس گفت: این توافق نامه به معنای عقب نشینی نیروهای کرد از 30 کیلومتری منطقه امنیتی در مرز ترکیه و سوریه است و ایالات متحده در این روند سهیم خواهد بود. پنس همچنین خاطرنشان كرد كه نیروهای آمریكایی به این منطقه بازنخواهند گشت.

رئیس جمهور ترکیه روز 9 اکتبر از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داد. به گفته رئیس دولت این عملیات علیه حزب کارگران  کردستان، ممنوعه در ترکیه و داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) انجام می شود.

 

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

هدف مکرون از پادرمیانی میان ایران و آمریکا
تشکر روحانی از امانوئل مکرون
ابراز امیدواری مکرون بر مذاکره میان ایران و آمریکا
گفتگوی تلفنی پوتین و مکرون در خصوص برجام
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک