10:30 19 فوریه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (120)
0 08

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد وضعیت در رابطه با گروهک تروریستی موسوم به "حکومت اسلامی" (داعش، گروهک ممنوعه در روسیه) تحت کنترل کامل قراردارد.

به گزارش اسپوتنیک ، ترامپ ضمن بیان این مطلب حصول توافق با ترکیه را اعلام کرده و از همکاری رئیس جمهور ترکیه و رهبران کردها سپاسگزاری نمود.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز با استناد با استناد به مقامات ایالات متحده اطلاع داده بود نظامیان امریکایی نتوانسته اند حدود 50 نفر از داعشی های بسیار مهم را از زندان های تحت کنترل کردهای سوریه خارج کنند.

بتازگی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در آنکارا با مایک پنس، معاون ریاست جمهوری امریکا بیش از چهار ساعت مذاکره کرده بود که در نتیجه آن درباره قطع 120 ساعتی عملیات ترکیه در سوریه برای عقب نشینی نیروهای کردهای سوریه از مرز ترکیه توافق حاصل شده بود.

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه روز 9 اکتبر از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داد. به گفته رئیس دولت این عملیات علیه حزب کارگران  کردستان، ممنوعه در ترکیه و داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) انجام می شود.

نظامیان ترکیه امیدوارند که مناطق مرزی سوریه را از شبه نظامیان کرد که آنها را تروریست می نامند، پاکسازی نمایند و همچنین منطقه امنی ایجاد کرده و پناهندگان سوری را در آنجا مستقر کنند. آنکارا پیشتر اطلاع داده بود که در ترکیه تقریبا ۴ میلیون سوری هستند که این کشور نمی تواند تا ابد آنها را نگه دارد.

 

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (120)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک