10:49 24 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 10

رئیس مجلس ایران در دیدار همتای الجزایری خود اعلام کرد که پیشنهاد گفت وگوی سیاسی دادیم اما برخی از کشورها اصرار بر جنگ داشته و گزینه نظامی گری را مطرح کردند اما مسئله سوریه از طریق نظامی گری حل نخواهد شد..

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خانه ملت، یکشنبه شب در حاشیه صدوچهل و یکمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی(IPU) در شهر بلگراد پایتخت صربستان، علی لاریجانی رئیس پارلمان ایران با سلیمن شینین همتای الجزایری اش دیدار و گفت وگو کرد.

لاریجانی در این دیدار با بیان نزدیکی میان ایران و الجزایر، گفت: ملت الجزایر ملت رشیدی است به همین دلیل مسائل داخلی شان به زودی حل خواهد شد.

لاریجانی افزود: مواضع الجزایر نسبت به مساله فلسطین ارزشمند است و در سایر مسائل ایجاد شده در سال های اخیر تاثیرگذار بوده است.

رئیس مجلس با بیان اینکه موضع الجزایر در رابطه با سوریه و عراق موضعی شفاف و خوب بوده است، اذعان کرد: قبل از آغاز جنگ در سوریه و یمن، پیشنهاد گفت وگوی سیاسی دادیم اما برخی از کشورها اصرار بر جنگ داشته و گزینه نظامی گری را مطرح کردند اما مسئله سوریه از طریق نظامی گری حل نخواهد شد.

رئیس مجلس ایران و هیات همراه برای شرکت در یکصد و چهل‌ و یکمین اجلاس مجمع عمومی اتحادیه جهانی بین‌المجالس عصر امروز عازم صربستان شد.

اتحادیه بین‌المجالس در سال ۱۸۸۹ تأسیس شد که نخستین نهاد انجمن ثابت برای مذاکرات چند جانبه سیاسی و مختص نمایندگان پارلمان بود اما در ادامه به یک سازمان بین‌المللی برای مجالس کشورهای مختلف تبدیل شد، مجالس ملی ۱۷۸ کشور عضو آن هستند و ۱۲ مجمع پارلمانی منطقه‌ای اعضای وابسته به شمار می‌آیند، این نهاد یک عضو ناظر ثابت در مجمع عمومی سازمان ملل دارد.

مرتبط:

آقای لاریجانی، خیلی شما را کم داشتیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک