17:27 03 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 14

در ادامه حملات هوایی ارتش ترکیه به یک اتوبوس با مسافران کردهای سوریه، 11 غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آژانس خبری کردی ANHA ، در حمله هوایی ترکیه به یک کاروان حامل غیرنظامیان، حداقل 11 غیرنظامی کشته و 74 نفر زخمی شدند. 

براساس گزارش این آژانس کرد زبان، خبرنگار این خبرگزاری  نیز در اثر حمله هوایی فوق درگذشت. علاوه بر این ، سه روزنامه نگار دیگر نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر، سرویس مطبوعاتی گروه های اعراب و کردها "نیروهای دموکراتیک سوریه" گزارش داد که این کاروان در حال حرکت به سمت شهر راس العین در شمال کشور سوریه است.

گفتنی است، رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان در 9 اکتبر از آغاز عملیات "چشمه صلح" در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) خبر داد. هواپیمای نیروی هوایی ترکیه در همان روز به شهر راس العین و تعدادی دیگر از شهرهای سوریه در مرز این کشور حمله کرد. سپس نیروهای ترک، عملیات زمینی خود را آغاز نمودند. روز شنبه ، وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که ارتش ترکیه و مخالفان مسلح سوریه کنترل راس العین را به دست گرفتند و از سوی دیگر کنترل شهر تل ابیض را در دست گرفتند.

اردوغان در توئیتی در خصوص این حمله نوشت: عملیات" چشمه صلح " توسط نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه علیه حزب کارگران کردستان و داعش در شمال سوریه آغاز شد. اهداف ما نابود کردن کریدور تروریستی است که آنها در تلاش هستند تا در مرزهای جنوبی ما ایجاد کنند و همچنین به ارمغان آوردن صلح و آرامش برای منطقه است.

مقامات سوری، سیاست اشغال ترکیه در شمال سوریه را محکوم کرده اند.

مرتبط:

ارتش ترکیه کنترل شهر تل ابیض را بدست گرفت
"چشمه صلح" سرچشمه تغییرات در صحنه سیاسی ترکیه
واکنش مسكو به ادعای پنتاگون درباره توافق نیروهای کرد با روسیه
الجبير به اسپوتنيک: اتحادیه کشورهای عربی تجاوز ترکیه به سوریه را محکوم کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک