05:01 22 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
55311

کردها بر این باورند که واشنگتن آنها را فروخته و آنها را رها کرده است تا بمیرند. آنها تهدید کرده اند که اگر واشنگتن نتواند عملیات ترکیه را در منطقه خود متوقف کند، با بشار اسد و روسیه توافق خواهند کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سی ان ان، ژنرال کرد مظلوم عبدی، فرمانده نیروهای دموکراتیک سوریه، ایالات متحده را تهدید کرده است که اگر واشنگتن جلوی عملیات ترکیه را نگیرد از مقامات سوریه و روسیه درخواست کمک خواهد کرد.

محتوای مذاکرات بین عبدی و معاون نماینده ویژه ایالات متحده در ائتلاف بین المللی علیه دولت اسلامی داعش ویلیام روبک در دسترس قرار گرفت.

به نقل از این شبکه خبری، عبدی گفته: شما نمی خواهید از مردم محافظت کنید، اما همچنین نمی خواهید نیرویی دیگری بیاید که از ما محافظت کند. شما ما را فروختید این غیراخلاقی است. عبدی در گفتگو با روبک، تأكید كرد كه آمریكا یا عملیات ترکیه را متوقف كند یا به كردها اجازه دهد كه با دولت سوریه و روسیه به توافق برسند و به هواپیماهای نظامی روسیه اجازه دهد كه منطقه ای پرواز ممنوع را بر فراز شمال شرقی سوریه ایجاد كنند تامانع از حمله ترکیه به قلمرو سوریه شوند.

باید بدانم که آیا شما می توانید از مردم من محافظت کنید، این بمب ها را که روی ما می ریزند می توانید متوقف کنید یا نه.

عبدی به نماینده ایالات متحده گفت: باید بدانم، زیرا اگر اینگونه نباشد، من باید الان با روسیه و دولت اسد معامله کنم و هواپیماهای آنها را برای حفاظت از این منطقه دعوت کنم.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ارزیابی پنتاگون از احتمال توقف عملیات نظامی ترکیه در سوریه
ترکیه اهداف خاصی را در حین عملیات در سوریه را به دست گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک