09:21 02 مارس 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
12710

وزیر خارجه ترکیه در واکنش تند به بیانیه دولت عربستان در محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، قتل شهروندان یمنی را به مسئولان سعودی یادآور شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری الخلیج آنلاین، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در بیانیه ای حمله نظامی ارتش ترکیه به  شمال شرقی سوریه را محکوم و آن را تجاوز آشکار به استقلال و حاکمیت اراضی سوریه دانست.

وزارت خارجه عربستان همچنین این حمله ترکیه به شمال سوریه را دارای پیامدهای منفی برای تلاش های بین المللی در جهت مبارزه با گروه تروریستی داعش اعلام کرد.

براساس آخرین گزارشها، تاکنون هشت غیرنظامی در حمله ترکیه به مناطق القامشلی و الدرباسیه و راس العین در حومه استان حسکه سوریه کشته شده و 20 نفر دیگر زخمی شده اند. همچنین تاسیسات مهم زیربنایی این مناطق نظیر سدها و نیروگاههای برق و تاسیسات آب و فاضلاب نیز هدف حمله قرار گرفته اند.

در پی صدور این بیانیه، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه خطاب به عربستان گفت: شما بسیاری از مردم را در یمن به قتل رساندید و برخی را گرسنه رها کردید و اکنون با چه رویی با عملیات چشمه صلح مخالفت می‌کنید.

اوغلو خاطر نشان شد: این عملیات، مسئله امنیت ملی ما است. عملیات ما در چارچوب حقوق ما براساس قوانین بین المللی است.

عربستان سعودی از پنج سال پیش تجاوز همه جانبه خود به یمن را آغاز کرد که به جان باختن هزاران غیرنظامی یمنی و زخمی شدن هزاران نفر دیگر منجر شده است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ادامه پیشروی ارتش ترکیه در سوریه
درخواست فوری ایران از ترکیه برای خروج و توقف حملات به سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک