12:44 04 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
بازداشت یولیا یوزیک (24)
0 21

هیات دیپلماتیک ایران در روسیه، درخواست شورای ریاست جمهوری روسیه مبنی بر آزادی روزنامه نگار روسی را به تهران منتقل نمود

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سخنان حسین عباس زاده مسئول مطبوعاتی هایت دیپماتیک، سفارت ایران در مسکو درخواست تجدیدنظر شورای ریاست جمهوری روسیه در مورد حقوق بشر (HRC) جهت آزادی روزنامه نگار روسی یولیا یوزیک را به تهران تحویل داده است. 

نماینده سفارت روز چهارشنبه گفت: "بله ، ما دریافت کردیم. ما این اطلاعات را هم به سفیر و هم به تهران منتقل کردیم. ما منتظر اطلاعات از تهران هستیم."

وی خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه با خواهر روزنامه نگار دیدار داشتیم، ما با او به طور مفصل صحبت كردیم.

در عین حال ، مأموریت دیپلماتیک روسیه در ایران به اینترفاکس گفته است که هنوز دسترسی کنسولی به روزنامه نگار فراهم نشده است.

روز چهارشنبه در مسکو ، در نزدیکی سفارت ایران در مرکز مسکو ، تجمعی با هدف آزادی یوزیک برنامه ریزی شده است.

به گفته عباس زاده ، سفارت قصد پاسخگویی به آنها را ندارد.

روز سه شنبه ، میخائیل فدوتوف رئیس شورای ریاست جمهوری روسیه خطاب به سفیر ایران در فدراسیون روسیه ، مهدی سنایی ، "در رابطه با نگرانی جدی درباره سرنوشت روزنامه نگار روسی یولیا یوزیک" ابراز نگرانی نمود.

وی خواستار آن شد که یوزیک فوراً از بازداشت آزاد شود و به روسیه برگردد ، که سفارت روسیه اجازه دسترسی کامل کنسولی به وی را بدهد ، او با خانواده و دوستان تماس داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران بلافاصله  دلایل بازداشت یولیا را توضیح دهد".

پیش از این، میخائیل فدوتوف رئیس شورای ریاست جمهوری برای توسعه جامعه مدنی و حقوق بشر در رابطه با بازداشت شهروند روس یولیا یوزیک در تهران با ارسال درخواستی به سفیر ایران در روسیه از او خواست تا علت بازداشت این روزنامه نگار را روشن سازند.

موضوع:
بازداشت یولیا یوزیک (24)

مرتبط:

یولیا یوزیک کیست؟+عکس
یولیا زوتوا: عروس ایرانی ها شدم و بسیار خوش شانس هستم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک