23:45 01 ژوئن 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 30

سفارت چین در واشنگتن اعلام کرد که محدودیت ها و ممنوعیت های ویزای آمریکا برای شرکت های چینی قوانین بین المللی را نقض می کند. چین این موضوع را دخالت در امور داخلی این کشور نامید.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت چین در واشینگتن روز چهارشنبه به اقدام آمریکا در اعمال ممنوعیت صدور روادید برای برخی از مقامات ارشد چینی اعتراض کرد. چین این موضوع را نقض معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل می داند. 

در واقع، ایالات متحده محدودیت های ویزا را برای اعضای بلند رتبه دولت چین و حزب کمونیست وضع کرده بود. در نتیجه با این اقدام، واشنگتن حقوق چینی ها و سایر اقلیت های ملی را نقض کرده اند.

سفارت چین در واشنگتن در بیانیه ای اعلام نمود:«اقدام آمریکا، نقض جدی معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل، مداخله در امور داخلی چین و تضعیف منافع چین به شمار می‌آید. چین مخالفت جدی خود با آن را اعلام می‌کند».

پیش از این نیز وزارت تجارت آمریکا 28 نهاد چینی را در ارتباط با منطقه خودمختار سین کیانگ چین، تحریم نمود. سخنگوی سفارت چین در واشنگتن گفت: سین کیانگ مسئولیت به اصطلاح حقوق بشر ادعا شده توسط ایالات متحده را ندارد. اتهامات طرف آمریکایی صرفاً بهانه‌ایی برای توجیه دخالت‌های این کشور است.

شایان ذکر است، ولادیمیر یرماکوف، رئیس بخش عدم گسترش و کنترل تسلیحات وزارت امور خارجه روسیه اعلام نمود که ایالات متحده عمداً به دیپلمات‌های روس و نمایندگان سایر کشورها ویزا نمی دهد، زیرا می خواهد مانع کار کمیته اول مجمع عمومی سازمان ملل برای حل مسائل امنیتی بین المللی و خلع سلاح شود. ولادیمیر یرماکوف در ادامه تصریح کرد: «بعید نیست که ایالات متحده آمریکا مخالفت ما را پیش بینی کرده بود و در نتیجه جنگ ویزا را به راه انداخته است. زیرا بی تفاوتی امریکا در حل این مسئله، بسیار عجیب است.»

به گفته وی، واشنگتن تاکنون هیچ اقدامی برای حل مسئله ویزای مقامات روس انجام نداده است.

مرتبط:

واکنش وزارت خارجه آمریکا به خروج چین از فاز ١١ پارس جنوبی
چین با کمک روسیه به یک قدرت گاز در جهان تبدیل می شود
پمپئو ایران را متجاوز نامید و اقدامات چین را غارتگرانه نامید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک