23:02 28 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 418

ترکیه مراحل آماده سازی های نظامی برای عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را ادامه می دهد.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک ، کاروان نظامی حامل وسایل نقلیه زره پوش از شهر ترکیه "شانلی‌اورفه" در مرز با سوریه وارد این کشور شدند. 

به گفته خبرنگار اسپوتنیک ، این تجهیزات زرهی با استفاده از 12 کامیون به این منطقه فرستاده شده و در مرز در آقچه قلعه قرار گرفته اند.

علاوه بر این ، در بین تجهیزات تحویل داده شده، هویترز و تانک هایی نیز مستقر بودند. این تجهیزات، در حال حاضر در مرز سوریه مستقر شد.

گفتنی است، پیش از این خبرگزاری آناتولی به نقل از وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: ترکیه از مرکز عملیات مشترک هوایی در سوریه اخراج شده و اطلاعات نظارت و شناسایی با آنکارا دیگر به اشتراک گذاشته نخواهد شد.

پنتاگون ساعتی پیش نیز اعلام کرده بود از عملیات ترکیه در شمال سوریه حمایت نخواهد کرد.آنکارا و واشنگتن اوایل ماه آگوست در خصوص ایجاد یک منطقه امن در خاک سوریه به یک توافق مقدماتی دست پیدا کردند و اوایل ماه سپتامبر، عملیات گشت‌زنی مشترک در شمال شرقی سوریه را‌ آغاز کردند که البته در خصوص محدوده این منطقه امن و نحوه کنترل آن اختلاف نظراتی دارند.

دمشق به طور مداوم از تمامی تلاش‌های مشترک ترکیه و آمریکا و همچنین اقدامات یکجانبه در خاک سوریه بعنوان نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه انتقاد کرده است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ظریف: تهران مخالف عملیات ترکیه در شمال سوریه است
پنتاگون درباره برنامه های ترکیه برای آغاز عملیات جدید در سوریه اظهار نظر می کند
ترکیه از مرکز عملیات مشترک هوایی در سوریه کنار گذاشته شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک