07:01 26 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 34

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بیان داشت که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری با خطر جنگ روبروست و بیش از هرچیز دیگری به صلح و گفتگو بین کشورهای منطقه نیاز دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدجواد ظریف برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در خصوص سفر اخیر خود و هیئت ایرانی به نیویورک در کمیسیون امنیت ملی حضور یافت و  در پایان این جلسه ، آن را مثبت ارزیابی کرده و گامی در جهت همدلی و همکاری بین دولت و مجلس دانست.

ظریف،سفر اخیر به نیویورک را یکی از فشرده‌ترین سفرهای دیپلماتیک خود دانست و بیان داشت : علی رغم اینکه آمریکایی‌ها قصد داشتند هم هیئت رئیس جمهور و هم هیئت وزیر خارجه را محدود کنند و به مسئولان رسانه‌ای هیئت رئیس جمهور و وزارت امور خارجه روادید ندادند، اما این سفر یکی از پرخبرترین و برجسته‌ترین سفرهای هیئت ایرانی بود.

وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: در این سفر رئیس جمهور بیش از ۴۰ ملاقات و برنامه داشتند و بنده نیز با توجه به حضور طولانی‌ترم در نیویورک بیش از این‌ها دیدار و ملاقات و مصاحبه داشتم.

در عین حال ظریف ارایه طرح صلح هرمز از سوی رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را یک حرکت راهبردی دانسته و تاکید نمود: زمانی که منطقه ما بیش از هر زمان دیگری با خطر جنگ روبروست و بیش از هر چیز دیگری به صلح و گفتگو بین کشورهای منطقه نیاز دارد، روشنگری درباره یمن و جنایاتی که در حق یمن صورت می‌گیرد و سیاست عزتمندانه در ضرورت اجرای تعهدات برجامی توسط اروپایی‌ها و این نکته که تنها امکان شکل گیری مذاکره برای آمریکایی‌ها بازگشت آن‌ها به تعهداتشان است، این‌ها در این سفر کاملا متبلور شد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی این مباحث با نمایندگان مطرح و نظرات آنان هم تبیین شد که جلسه بسیار مثبتی بود و همدلی بسیار خوبی بین مجلس و دولت هست.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک