02:14 29 نوامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 1430

پایگاه هوایی ترکیه به پایگاه کردهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، پایگاه نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرد.

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت كه نیروهای آمریكایی از مرز با تركیه در شمال سوریه عقب نشینی كردند و توافق نامه های به دست آمده با متحدان كرد را نقض كردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، همچنین گفت كه ارتش آمریكا مناطقی را در شمال سوریه، جایی كه ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی را علیه نیروهای كرد انجام دهد، ترک می كند.

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.
این کانال اذعان می کند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره قربانیان این اعتصاب در دست نیست.
کانال دولتی سوریه الخبریه همچنین از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داد.
اردوغان گفت تصمیم در مورد عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.
به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و قرار دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.
واشنگتن گفت نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شرکت نخواهند کرد.

ایالات متحده مواد و لوازم فنی را از طریق پاسگاه مرزی سیمالکا از سمت کردستان عراق به الحسکیه منتقل می کرده است و با اسکورت 70 کامیون از پاسگاه سیمالکا عبور کرده اند.

گزارش شده است که درهای برخی کامیون ها باز بوده و لوازم تدارکاتی و بلوک های بتونی در آن دیده می شده است.

دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد را انجام می دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را پس برگرداند.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

ترامپ: زمان خاتمه دادن به حضور آمریکا در سوریه فرا رسیده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک