17:39 17 ژانویه 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2828

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد رئیس جمهور ایران برای ملاقات خواهان برداشتن تحریم‌ها بود که وی این درخواست را نپذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایران اینترنشنال،  دونالد ترامپ درباره دلیل عدم ملاقات خود با حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در نیویورک گفت: «او برای ملاقات خواهان برداشته شدن تحریم‌ها یا دست‌کم بخشی از آن‌ها بود و من در پاسخ گفتم نه شوخی می‌کنید.»

ترامپ روز جمعه دوازدهم مهرماه در بخشی از صحبت‌هایش با خبرنگاران در کاخ سفید اشاره کرد که در جریان نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل، گفت‌وگوهایی میان نمایندگان ایران و آمریکا انجام شده است اما تاکید کرد که او در این جلسه‌ها حضور نداشته است و این گفت‌وگوها از طریق نمایندگان دو طرف‌ انجام گرفته است.

پیشتر نیز اعلام شده بود که به رغم تلاش‌های امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، برای انجام دیدار، یا دست‌کم یک گفت‌وگوی تلفنی میان روسای جمهور ایران و آمریکا، این امر به دلیل اصرار روحانی به اعلام برداشتن تحریم‌ها از سوی آمریکا بی‌نتیجه مانده است.

اخیراً تنش در روابط واشنگتن و تهران پس از حمله به نفتکش ها در دریای عمان که واشنگتن تهران را در به دست داشتن در آن متهم کرده ، سرنگونی یک پهپاد جاسوسی امریکا توسط ایران و به دنبال آن حملات به تاسیسات نفتی عربستان که آمریکا ایران را عامل آنها می داند ، شدیدتر شده است. کلاً روند رو به وخامت گرائیدن روابط امریکا و ایران در واقع  پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ آغاز شده است. رئیس جمهور امریکا در ماه مه سال گذشته از برجام خارج شده و ایران را به برهم زدن ثبات در منطقه و حمایت از تروریسم جهانی متهم کرد. رهبران ایران در پاسخ ضمن رد این اتهامات قول داده اند در برابر فشار واشنگتن تسلیم نشده و به دنبال کردن خط مشی سیاسی مستقل خود ادامه دهند.

 

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک