18:09 22 سپتامبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 21

فدراسیون روزنامه نگاران بین المللی و اروپا از ایران خواستند كه دلایل بازداشت روزنامه نگار روسی یولیا یوزیک را روشن كند و اگر دلیلی برای این امر وجود ندارد، فوراً او را آزاد كنند.

به گزارش اسپوتنیک، فدراسیون جهانی و روزنامه نگاران بین المللی و اروپا از ایران خواستند كه دلایل بازداشت روزنامه نگار روسی یولیا یوزیک را روشن كند.

در این بیانیه آمده است: فدراسیون جهانی و روزنامه نگاران روزنامه نگار به شرکای روس خود پیوسته و از ایران می خواهد تا دلایل دستگیری وی را روشن کنند. در صورت عدم وجود مدارک، این فدراسیون خواستار آزادی فوری این روزنامه نگار است. سازمان ها همچنین خواستار تحقیق درباره این بازداشت هستند.

سرویس مطبوعاتی به نقل از دبیرکل فدراسیون روزنامه نگاران اروپا، ریكاردو گوتییرز، گفت: در مواجهه با فقدان ظاهری شواهد، ما خواستار آزادی فوری یولیا یوزیک هستیم.

پیش از این سفارت روسیه در تهران گزارش داده بود که روزنامه نگار روسی، یولیا یوزیک در 29 سپتامبر با دعوت خصوصی وارد تهران شده، گذرنامه وی به دلایل نامعلوم در فرودگاه توقیف شد و در 2 اکتبر در هتل او دستگیر شد. در همین زمان، به گفته مطبوعات دیپلماتیک گفته شده، یولیا یوزیک از مشکلات احتمالی در جمهوری اسلامی یا درباره توقیف گذرنامه به سفارت فدراسیون روسیه در ایران خبر نداده بوده است، اگرچه نزدیکان وی درباره مشکلات احتمالی صحبت می کردند.

مرتبط:

روزنامه نگار روسی که در ایران بازداشت شده، از واحدهای نظامی اسرائیل بازدید کرده بود
واکنش سخنگوی وزارت خارجه روسیه به بازداشت روزنامه نگار روس در ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک