12:02 21 اکتبر 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 443

پیام ولادیمیر پوتین به چندین کشور عضو ناتو با پیشنهادی مبنی بر استقرار موشک هایی با برد متوسط و کوتاه برد در اروپا و مناطق دیگر همراه می باشد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه کامرسانت با استناد به منبع آشنا خود نوشت که در روز پنج شنبه 19 سپتامبر ، پیام ولادیمیر پوتین به پایتخت چندین کشور از جمله اعضای ناتو ارسال شد، این پیام شامل پیشنهادی مبنی بر استقرار موشک های برد متوسط ​​و کوتاه در اروپا و مناطق دیگر است. 

خاطرنشان می شود که این نامه همچنین به فدریکا موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو دریافت شده است.

كامرسانت می نویسد كه مسكو قبلاً توافق نامه های مشابهی را برای كشورهای اتحادیه ناتو پیشنهاد داده بود ، اما آنها علاقه ای به این امر نشان ندادند. این روزنامه همچنین خاطرنشان می کند که پیام پوتین نیز حاکی از آن است که حتی بدون پیمان منع موشک های میان برد هسته ای ، روسیه آماده مذاکره در مورد برخی اقدامات با کشورهای ناتو است.

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018 ، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

مرتبط:

پوتین اوقات فراغت خود را چگونه می گذراند
خواندن آیه‌ای از قرآن توسط پوتین + ویدئو
پوتین: هیچ جایگزین معقولی برای برجام وجود ندارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک