16:29 13 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 41

وزیر امور خارجه ایران نسبت به اخراج مشاور امنیتی کاخ سفید، واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، در راستای اخرین تصمیم ترامپ مبنی بر برکناری جان بولتون ، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به خبرنگاری در خصوص این موضوع گفت: درباره امور داخلی آمریکا اظهار نظر نمی‌کنم. 

 وزیر امور خارجه ایران درباره اخراج «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا شده بود گفت: "ما درباره امور داخلی ایالات متحده اظهار نظری نمی کنیم".

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر از اخراج «جان بولتون» مشاور امنیت ملی دولت خود خبر داد.

گفتنی است، رئیس جمهور آمریکا، امروز 10 سپتامبر در توییتر اعلام نمود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار نموده است. ترامپ دیشب، به آقای بولتون اعلام نمود که دیگر نیازی به حضور او در کاخ سفید آمریکا نیست.

ترامپ، علت اخراج ترامپ را اختلاف نظر با وی دانست.  رئیس جمهور آمریكا در توییتر درباره اخراج بولتون نوشت: "من با بسیاری از پیشنهادات وی مانند دیگر افرا در دولت مخالف بودم و از جان خواستم استعفا دهد ، كه وی امروز صبح انجام داد."  اما جان بولتون اعلام نموده است که خود وی شخصا استغفای خود را تقدیم نموده است. به عقیده برخی کارشناساسان، اختلاف بر سر موضوع ایران و در نهایت افغانستان علت این برکناری می باشد.

مرتبط:

ظریف: نتانیاهو ابزاری برای کشاندن آمریکا به باتلاق افغانستان بوده
ظریف: تجاوزگران شکست را بپذیرند و افغانستان را ترک کنند
سوال ظریف از پمپئو: اخاذی دقیقا چیست؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک