07:44 08 اوت 2020
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
2721

خطر جنگ مدرن هم در میدان نبرد زمینی و هم در فضای مجازی میان روسیه و انگلیس وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از " تلگراف"، فرمانده نیروهای مسلح انگلیس اقای ژنرال پاتریک ساندرس اعلام نمود که کابینه فوق العاده در دولت انگلیس باید، 24 ساعته تهدید روسیه را به عنوان یکی از عناصر "بازی بزرگ" بررسی نمود. 

"بازی بزرگ" - یک اصطلاح تاریخی است که به تقابل سیاسی و دیپلماتیک در قرن 19 بین امپراتوری انگلیس و روسیه در خصوص افغانستان و سرزمین های همجوار در آسیای میانه و جنوبی اشاره دارد.

به گفته ژنرال انگلیسی، "بازگشت به رقابت قدرتهای بزرگ" بدان معنی است که جنگ مدرن هم در میدان نبرد زمینی و هم در فضای مجازی انجام می شود.

ساندرس افزود: دولت برای هماهنگی باید از همه منابع در اختیار مقامات ، از ابزارهای نظامی گرفته تا نهادهای مسئول برای پاسخگویی به بحران های غیرنظامی ، به روش جدیدی بهره ببرد.

به عقیده وی ، واکنش به مسمومیت اسکریپال ها در سال گذشته "فوق العاده مؤثر" بود و نمونه بارز خوبی از چگونگی گرد هم آوردن ادارات مختلف دولتی برای حل بحران بود.

گفتنی است، سرگئ اسکریپال، جاسوس بریتانیا و یولیا ، دخترش روز 4 مارس 2019 در شهر سالزبری بریتانیا مسموم شدند. طرف بریتانیایی ادعا می کند که دولت روسیه در مسمومیت اسکریپال با ماده А234 دست داشته است اما مسکو این اتهام را اکیدا رد می کند. به دنبال بریتانیا، تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آمریکا، کانادا، نروژ، اوکراین ودیگر کشورها تصمیم گرفتند در رابطه با قضیه سالزبری دیپلمات های روسی را اخراج کنند.

 

مرتبط:

وزیر خارجه انگلیس از تشکیل ائتلاف جديد عليه روسيه و ايران خبر داد
اتهام انگلیس علیه روسیه در توقیف نفتکش این کشور توسط ایران
انگلیس می خواهد قدرت روسیه در مجمع پارلمانی شورای اروپا را محدود کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک